Planujesz rozpoczęcie sprzedaży sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii, produktów w opakowaniach na terenie Niemiec?
Chętnie pomożemy Ci w realizacji obowiązków wynikających z niemieckich przepisów o rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Od stycznia 2024 działa nasza niemiecka spółka Asekol De GmbH z siedzibą w Monachium, która w sposób bezpośredni wykonuje obowiązki wprowadzających w tym kraju.
• Kto podlega obowiązkowej rejestracji na terenie Niemiec?
• O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem sprzedaży w tym kraju?
• Jakie są obowiązki wprowadzających w Niemczech?
• Czy zagraniczni przedsiębiorcy muszą mieć autoryzowanego przedstawiciela?
• Jak długo trwa rejestracja i jakie informacje i dokumenty są niezbędne?
• Jakie są konsekwencje prowadzenia sprzedaży bez odpowiedniej rejestracji.
Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas bezpłatnego webinaru, który odbędzie się w dniu 17. lipca o godzinie 11:00. Niemieckie przepisy z zakresu ROP są dosyć wymagające dla zagranicznych przedsiębiorców, zwłaszcza że część wymogów nie ma swoich odpowiedników w innych krajach Unii Europejskiej. Rozpoczęcie sprzedaży w Niemczech może okazać się dużym wyzwaniem, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy w sposób kompleksowy zajmą się wykonaniem obowiązków.
Webinar poprowadzi Monika Galiszewska, kierownik działu back office w spółce Asekol DE GmbH.
Zapraszamy serdecznie do udziału!
Po webinarium wszyscy zgłoszeni otrzymają prezentację oraz nagranie.
Prelegenci
Monika Galiszewska
Kierownik Działu Back Office ASEKOL DE GmbH
Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim i radca prawny (PL) od 2015 roku. Po odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu współpracowała z wiodącymi kancelariami prawnymi i kancelariami notarialnymi we Wrocławiu i Hamburgu. Od kilku lat rozwija swoją wiedzę z zakresu rozszerzonej odpowiedzialności producenta z uwzględnieniem specyficznych przepisów obowiązujących w różnych krajach Unii Europejskiej. Prywatnie poświęca się szeregowi zajęć twórczych i spędza czas na łonie natury.
Beata Bartosiak
Koordynator Działu Doradztwa Środowiskowego
ASEKOL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
Z wykształcenia oraz pasji inżynier ochrony środowiska. Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej oraz studiów podyplomowych „Prawo Ochrony Środowiska” na Uczelni Łazarskiego. Zawodowo od lat pomaga merytorycznie przedsiębiorcom w poruszaniu się w obrębie przepisów ochrony środowiska. W szczególności Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP) i przepisy z nią związane są ulubionymi zagadnieniami. Pomaga zrozumieć przepisy gospodarki odpadami oraz optymalizuje koszty zagospodarowania wytwarzanych odpadów w firmie.
Realizuje audyty i szkolenia środowiskowe. Zapewnia wsparcie przy przygotowaniu lub podczas kontroli WIOŚ, IH. Nieustającą poszerza widzę merytoryczną i praktyczną. Poprzez realizację kompleksowej obsługi środowiskowej swoich klientów zmniejsza ryzyka ogromnych kar i wielomilionowych opłat.
Zajmuje się również organizacją szkoleń dla różnych grup docelowych. Zaprasza do organizowanych szkoleń ekspertów z branży co pozwala w przystępny sposób przekazać wiedzę w najbardziej skomplikowanych obszarach ochrony środowiska.
Mirosław Baściuk
Dyrektor Zarządzający ASEKOL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz ASEKOL DE GmbH.
Od 20 lat związany z branżą recyklingu w szczególności zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Czynnie uczestniczy w procesach legislacyjnych na etapie konsultacji społecznych oraz prac w komisjach sejmowych. Z jednej strony jest praktykiem gospodarowania odpadami, a z drugiej strony doskonale odnajduje się w regulacjach prawnych. Związany z firmami ASEKOL PL, ASEKOL DE i ENVIROPOL PL. Odpowiada za konsolidację działań podmiotów oraz dalszy rozwój firm.